Nietrzeźwy, kolizja oraz brak uprawnień
Nawet 2 lata pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu słubickiego. Mężczyzna kierując oplem uderzył w tył poprzedzającego go auta. Jak się okazało miał blisko promil alkoholu w organizmie i kierował bez uprawnień. Teraz 20-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Do zdarzenia doszło w sobotę(14 październik) na Alei Młodzieży Polskiej w Słubicach. Kilka minut przed godziną 7:00 dyżurny słubickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej. Na miejscu policjanci z drogówki ustalili, że kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości miedzy pojazdami i uderzył w tył samochodu marki Kia. Kierowca Kii chcąc wykonać manewr skrętu w lewo, zatrzymał się by ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z naprzeciwka i w tym momencie doszło do zdarzenia. Policjanci zbadali alkomatem uczestników zajścia. Okazało się, że 20-letni kierowca opla jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli, wyszło na jaw, że 20-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania i nie ma przy sobie wymaganego dowodu rejestracyjnego pojazdu.
20-letni mieszkaniec powiatu słubickiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.
Ponadto nietrzeźwy kierowca odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji, kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień i nie posiadając przy sobie wymaganego dokumentu.
W ubiegłym roku o prawie dwa tysiące wzrosła liczba kontroli stanu trzeźwości przeprowadzonych przez policjantów słubickiej drogówki. W 2016 roku policjanci ruchu drogowego przeprowadzili ich prawie 33 tysiące i zatrzymali ponad 260 nietrzeźwych kierujących.
Każdego dnia policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców. Mimo utraty prawa jazdy i wysokich kar, kierowcy wciąż wsiadają za kółko na podwójnym gazie nie zdając sobie sprawy, że ryzykują nie tylko własnym życiem, ale życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego.
Widzisz – reaguj dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 997!!!