Poszukiwana straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Nadmierna prędkość - to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością wyciągają konsekwencje w stosunku do piratów drogowych. Lekkomyślna kierująca straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że 21-latka jest poszukiwana.
Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Policjanci w niedzielę (25 października) dokonywali pomiaru prędkości w Cybince, na drodze krajowej nr 29. Kilka minut przed godziną 16:00 zauważyli samochód marki Mercedes, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca osobówki na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazała się kobieta, mieszkanka powiatu głogowskiego. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali 21-latce prawo jazdy na trzy miesiące. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na kierującą również mandat karny i 10 punktów karnych. Dodatkowo w trakcie czynności okazało się, że 21-latka poszukiwana jest do ustalenia miejsca pobytu.
Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.