Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież szczególnie zuchwałą

Data publikacji 09.08.2021

36-latek odpowie za kradzież zuchwałą, za którą grozi mu do 8 lat więzienia. Mężczyzna podbiegł do starszej kobiety i wyrwał jej portfel. Sprawca został ustalony i zatrzymany przez słubickich kryminalnych. Decyzją prokuratora 36-latek trafił pod dozór Policji.

Za kradzież szczególnie zuchwałą uznawana jest kradzież między innymi, gdy sprawca swym zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu.

Taką postawą wykazał się 36-letni mieszkaniec Słubic. Mężczyzna obserwował potencjalne ofiary w rejonie jednej z słubickich aptek. Wytypował do kradzieży starszą kobietę, która trzymała w ręku portfel. 36-latek podbiegł do niej i wyrwał jej portfel. Pokrzywdzona straciła pieniądze w kwocie 1000 złotych. Sprawcę ustalili i zatrzymali kryminalni ze Słubic. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją prokuratora trafił pod dozór Policji. Może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony