Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Za zbyt szybką jazdę stracili prawa jazdy. Policjanci działali w miejscu wskazanym przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa słubiccy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy zdecydowanie za szybko poruszali się w terenie zabudowanym. Na „pięćdziesiątce” ich prędkościomierze wskazywały 125 km/h i 121 km/h. Policjanci za brawurową jazdę zatrzymali kierowcom uprawnienia na trzy miesiące oraz ukarali mandatami w kwocie 2500 złotych i 10 punktami karnymi.
Dodano: 31.08.2022 -
Lubuscy policjanci w trosce o bezpieczne powroty z wakacji
W rozpoczynający się weekend lubuscy stróże prawa będą służyć pomocą wszystkim zmotoryzowanym, którzy będą przede wszystkim wracać z wakacyjnych podróży do domu. Policjantów drogówki będzie można się spodziewać się nie tylko na głównych szlakach komunikacyjnych naszego regionu, ale również na drogach o mniejszym ruchu. Wsiadając do auta, nie zapomnijmy o ostrożności i rozsądku, który w podróży jest najlepszym doradcą. Tak jak przez całe wakacje, tak i teraz będziemy do dyspozycji kierowców. Wspólnie zróbmy wszystko, aby ten ostatni, wakacyjny weekend upłynął spokojnie, ale przede wszystkim bezpiecznie.
Dodano: 29.08.2022 -
Włamali się do lokalu i ukradli puszkę z datkami na Ukrainę. Areszt dla podejrzanych o zuchwałą kradzież
Kryminalni ze Słubic dzięki skrupulatnej pracy wytypowali i zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem na terenie Słubic. Członkami złodziejskiego gangu był 18-latek, jego 21-letnia znajoma oraz nieletni. W wyniku przestępczych działań spowodowali straty na łączną kwotę ponad jedenastu tysięcy złotych. Policjanci udowodnili im popełnienie co najmniej czterech tego typu przestępstw. Sąd wobec pełnoletnich sprawców zastosował areszt, nieletni sprawca czynów karalnych odpowie przed Sądem Rodzinnym.
Dodano: 25.08.2022 -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – wirtualne zgłoszenie, realne działanie
Lubuszanie każdego dnia korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, poprzez którą zgłaszają przypadki niebezpiecznych sytuacji, które zauważył w najbliższej okolicy. Mogą być to akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie czy niewłaściwa infrastruktura drogowa. Te narzędzie sprawia, że każdy z mieszkańców danej okolicy ma realny wpływ na bezpieczeństwo, a policjanci posiadają bieżące i aktualne informacje o zagrożeniach, na które reagują – szybko i skutecznie
Dodano: 22.08.2022 -
204 KM/H NA KRAJÓWCE. POŚPIECH KOSZTOWAŁ KIEROWCĘ 2500 ZŁ I 10 PUNKTÓW KARNYCH
Słubiccy policjanci zauważyli kierującego pojazdem osobowym, który nie miał zamiaru stosować się do obowiązującej przepisami prędkości. Aż 204 kilometry na godzinę miał na liczniku kierowca Lexusa w miejscu, gdzie dozwolona prędkość to 90 kilometrów na godzinę. Pirat drogowy został zatrzymany na drodze krajowej numer 29. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 114 kilometrów został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 tysiąca złotych, a na jego koncie przybyło 10 punktów karnych.
Dodano: 17.08.2022 -
Lubuscy policjanci zaangażowani w sytuację na Odrze
Lubuscy stróże prawa aktywnie współpracują z innymi służbami i instytucjami monitorując Odrę z brzegu, wody i powietrza. Funkcjonariusze informują o zagrożeniach jakie mogą się wiązać z wchodzeniem do Odry, zabezpieczają rejon działania podmiotów odpowiedzialnych za pobieranie próbek wody oraz śniętych ryb, a także sprawdzają respektowanie wprowadzonego zakazu wstępu do rzeki.
Dodano: 16.08.2022 -
Ważny komunikat! Nagroda milion złotych
Komendant Główny Policji gen.insp. Jarosław Szymczyk wyznaczył nagrodę w wysokości 1 mln zł (jeden milion złotych) za wskazanie osoby odpowiedzialnej za zanieczyszczenie rzeki Odra lub posiadającej istotne informacje mogące doprowadzić do ustalenia sprawców!
Dodano: 13.08.2022 -
Długi sierpniowy weekend. Na drogach bądźmy odpowiedzialni
Przed nami kolejny zbieg dni wolnych. I to takich, w których słupek rtęci będzie osiągał wysokie wartości. Wielu zatem zdecyduje się spędzić ten czas z dala od swych domów. Między innymi w nadmorskich kurortach. Warto przy tym pamiętać, aby wszystkich kierowców charakteryzowała odpowiedzialność, przestrzeganie przepisów i zdrowy rozsądek. To mogą być czynniki, które sprawią, że podróż będzie spokojna i przede wszystkim bezpieczna. Lubuscy policjanci będą do dyspozycji wszystkich tych, którzy zdecydują się na jazdę drogami naszego regionu. Szerokości !
Dodano: 12.08.2022 -
POSIEDZENIE WOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W SPRAWIE RZEKI ODRY
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, w związku z sytuacją na Odrze odbyło się poszerzone posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Dodano: 12.08.2022 -
Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze w sprawie śniętych ryb w Odrze
W związku z dużym zainteresowaniem dot. występowania śniętych ryb w Odrze na terenie województwa lubuskiego, Lubuski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska informuje, że w lipcu br. doszło do znacznego śnięcia ryb w górnym biegu rzeki, poza terenem naszego województwa. Od tej pory pojedyncze martwe ryby pojawiają się na kolejnych odcinkach rzeki. Na początku miesiąca w okolicach Wrocławia, a w ostatnich dniach także na odcinku lubuskim. Stan rzeki jest objęty stałym monitoringiem, prowadzone są obserwacje i pomiary terenowe, a także pobierane są próbki do badań na obszarach działania kolejnych Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska – początkowo w górnym biegu rzeki, a od zeszłego tygodnia także na odcinku lubuskim i zachodniopomorskim.
Dodano: 11.08.2022