Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Nie dajmy się upałom, zachowajmy rozsądek! Dzielnicowi kontrolują akweny wodne.
Przed nami kolejne upalne dni. Pamiętajmy o nakryciach głowy, odpowiednim nawadnianiu organizmu i unikaniu zbyt długiego pobytu na słońcu. Dla wielu osób upały mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt.
-
Upały w Lubuskiem – konferencja prasowa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Sytuacja pogodowa w nadchodzący weekend i możliwe zagrożenia z nią związane były głównymi tematami środowej konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie zdrowego rozsądku na wodą i społeczną reakcję na zagrożenia czy niebezpieczne sytuacje apelował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Zgirski. Lubuscy policjanci są przygotowani do działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
-
Ukradli blisko 800 litrów paliwa. Podejrzani zatrzymani przez kryminalnych
Słubiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który w czerwcu na terenie powiatu słubickiego, dokonywali kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Łącznie ukradli ponad 786 litrów oleju napędowego o wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Teraz podejrzani staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.
-
Słowa, które ranią... Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2026 r.
Już po raz piąty na świecie 18 czerwca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako odpowiedź na znane praktycznie na całym świecie zjawisko mowy nienawiści, którego obecnie główną areną jest Internet. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problem mowy nienawiści, refleksja nad naszym codziennym językiem, budowanie wzajemnego szacunku, a także powstrzymanie eskalacji przemocy na całym świecie oraz promowanie postaw opartych na tolerancji.
-
Bezpieczeństwo od najmłodszych lat
W środę (17 czerwca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowano finał turnieju „Bezpieczna Zerówka”. W wydarzeniu udział wzięło 12 trzyosobowych drużyn z całego regionu, które wcześniej wygrały w eliminacjach powiatowych. Ostatni etap był podsumowaniem działań profilaktycznych prowadzonych przez mundurowych wśród najmłodszych mieszkańców lubuskiego. I miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Słubicach.
-
Słubiccy policjanci oddali krew, która będzie ratować życie
W okresie letnim, kiedy wiele osób odpoczywa od szkoły i pracy, może dojść do nieszczęśliwych wypadków i wówczas bardzo potrzebna będzie krew. Tym najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującymi policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego.
-
Karta rowerowa pierwszym krokiem do bezpieczeństwa na drodze
Policjanci ze słubickiej komendy przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalowie. To pierwszy dokument, uprawniający młodych ludzi do poruszania się po drogach. Dzięki temu uprawnieniu uczniowie zdobywają, nie tylko niezbędną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności do poruszania się jednośladem.
-
Narodowe Biuro Śledcze Policji - nowy filar bezpieczeństwa Polski
Przed laty symbolem przestępczości zorganizowanej były gangi działające na ulicach polskich miast. Dziś ich następcy coraz częściej rekrutują członków w sieci, ukrywają majątek w kryptowalutach, wykorzystują sztuczną inteligencję, a swoje działania łączą z cyberatakami, sabotażem czy dezinformacją. Ostatnie wydarzenia związane z sytuacją za wschodnią granicą Polski pokazują, że współczesne zagrożenia nie znają granic między światem realnym i cyfrowym. Przestępczość zorganizowana ewoluuje, przybierając formę zagrożeń hybrydowych, które wymagają równie nowoczesnej odpowiedzi państwa. Utworzenie Narodowego Biura Śledczego Policji pozwoli połączyć doświadczenia śledczych, zdobyte w walce z najgroźniejszymi grupami przestępczymi ostatnich dekad z najnowocześniejszymi narzędziami analitycznymi, cybernetycznymi i operacyjnymi. Nowa, wyspecjalizowana jednostka ma zapewnić jeszcze skuteczniejsze, szybsze i bardziej skoordynowane działania Policji wobec najpoważniejszych form przestępczości.
-
Policjanci cały czas zaangażowani w poszukiwania zaginionego 20-latka
Słubiccy funkcjonariusze kontynuują intensywne działania w związku z zaginięciem 20-letniego Mariusza Małyszka. Mężczyzna był widziany po raz ostatni w sobotę (17 stycznia) w rejonie miejscowości Pamięcin (powiat słubicki).
-
Krótkotrwałe użycie Mercedesa zakończyło się zatrzymaniem 42-latka
Policjanci ze Słubic ustalili i zatrzymali 42-letniego podejrzanego o krótkotrwałego użycia pojazdu marki Mercedes Benz. Odzyskany pojazd o wartości 80 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.