Ważna informacja
Aktualności
-
ABC Bezpiecznych Wakacji - Aktywnie, Bezpiecznie, Czujnie. To prosty przepis na udany i bezpieczny wypoczynek
Wakacje to czas, na który czekamy przez cały rok. To okazja do odpoczynku, podróży, spotkań z bliskimi i odkrywania nowych miejsc. Letnia swoboda nie powinna jednak oznaczać rezygnacji z ostrożności. Niezależnie od tego, czy planujemy daleką podróż, weekendowy wyjazd, wypoczynek nad wodą czy górską wędrówkę, warto pamiętać o zasadach, które pomagają uniknąć zagrożeń i sprawiają, że urlop przebiega spokojnie i bezpiecznie.
-
Aktualności „Nie daj się wciągnąć – wakacje to czas na przygody, nie na narkotyki”
Lato to czas odpoczynku, przygód i nowych doświadczeń. Dla wielu dzieci i młodzieży wakacje oznaczają wyjazdy na kolonie, obozy, festiwale czy spotkania z rówieśnikami. To również okres większej swobody, nowych znajomości i pierwszych samodzielnych decyzji. Niestety, właśnie wtedy młodzi ludzie mogą zetknąć się z sytuacjami, które niosą za sobą poważne zagrożenia, w tym z propozycjami sięgania po narkotyki i inne substancje psychoaktywne.
-
Bezpieczne wakacje 2026
Rozpoczyna się sezon wakacyjno-urlopowy – czas rodzinnych wyjazdów, podróży oraz letniego wypoczynku. W najbliższych tygodniach na drogach pojawi się znacznie więcej pojazdów, dlatego policjanci w całym kraju będą prowadzić wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Kryminalni zatrzymali 37-latka podejrzanego o kradzież auta, włamanie i kradzież sklepową
Dzięki skutecznej pracy operacyjnej słubickich kryminalnych, zatrzymano 37-latka podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży sklepowej.
-
Nie dajmy się upałom, zachowajmy rozsądek! Dzielnicowi kontrolują akweny wodne.
Przed nami kolejne upalne dni. Pamiętajmy o nakryciach głowy, odpowiednim nawadnianiu organizmu i unikaniu zbyt długiego pobytu na słońcu. Dla wielu osób upały mogą stanowić realne zagrożenie. Wypoczywając nad wodą nie zapominajmy, że wolne na plaży nie oznacza wolnego dla naszego rozsądku. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt.
-
Upały w Lubuskiem – konferencja prasowa służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo
Sytuacja pogodowa w nadchodzący weekend i możliwe zagrożenia z nią związane były głównymi tematami środowej konferencji prasowej w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. O przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zachowanie zdrowego rozsądku na wodą i społeczną reakcję na zagrożenia czy niebezpieczne sytuacje apelował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Tomasz Zgirski. Lubuscy policjanci są przygotowani do działań, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszego regionu.
-
Ukradli blisko 800 litrów paliwa. Podejrzani zatrzymani przez kryminalnych
Słubiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, który w czerwcu na terenie powiatu słubickiego, dokonywali kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Łącznie ukradli ponad 786 litrów oleju napędowego o wartości blisko pięciu tysięcy złotych. Teraz podejrzani staną przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.
-
Słowa, które ranią... Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści 2026 r.
Już po raz piąty na świecie 18 czerwca obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (ang. International Day for Countering Hate Speech). Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, jako odpowiedź na znane praktycznie na całym świecie zjawisko mowy nienawiści, którego obecnie główną areną jest Internet. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na problem mowy nienawiści, refleksja nad naszym codziennym językiem, budowanie wzajemnego szacunku, a także powstrzymanie eskalacji przemocy na całym świecie oraz promowanie postaw opartych na tolerancji.
-
Bezpieczeństwo od najmłodszych lat
W środę (17 czerwca) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowano finał turnieju „Bezpieczna Zerówka”. W wydarzeniu udział wzięło 12 trzyosobowych drużyn z całego regionu, które wcześniej wygrały w eliminacjach powiatowych. Ostatni etap był podsumowaniem działań profilaktycznych prowadzonych przez mundurowych wśród najmłodszych mieszkańców lubuskiego. I miejsce zajęło Przedszkole Samorządowe „Miś Uszatek” w Słubicach.
-
Słubiccy policjanci oddali krew, która będzie ratować życie
W okresie letnim, kiedy wiele osób odpoczywa od szkoły i pracy, może dojść do nieszczęśliwych wypadków i wówczas bardzo potrzebna będzie krew. Tym najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się z potrzebującymi policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego.















